Тема. ШІСТДЕСЯТНИЦТВО ЯК СУСПІЛЬНЕ І МИСТЕЦЬКЕ ЯВИЩЕ. Культурно-історичні витоки та естетичний світогляд шістдесятників. Поява політичної публіцистики та літературної журналістики. Статті І. Дзюби, Є. Сверстюка, В. Стуса та інших.
1. Слово вчителя.
- 60-ті роки ХХст. традиційно пов'язують із приходом до влади М.С.Хрущова та позитивними змінами в суспільстві: офіційним засудженням культу особи Сталіна, ліквідацією концтаборів, сприянням розвитку сільського господарства та промисловості. Хоча й тут не обійшлося без великих "перекосів" - зовнішня агресивна політика, криваве придушення повстань у Будапешті та Новочеркаську, ліквідація "не перспективних" сіл та укрупнення колгоспів, переслідування інакомислячих, теза про побудову комунізму за двадцяь років.
Коли до влади прийшов Л.І.Брежнєв, ситуація значно погіршилася. Почалися переслідування національної інтелігенції, арешти, покарання психіатричною лікарнею, що було не краще за найжорстокіший концтабір.
Внаслідок цього, а також економічної та ідеологічної криз почав наростати опозиційний рух, що виражалося в написанні протестних листів, масових акціях, діяльності "самвидаву", дисидентстві.
"Щасливе майбутнє" так і не було побудоване.
2. Словникова робота.
- Запишіть у зошити.
3. Перегляньте відео.
4. Прочитайте статтю в підручнику - с. 150-151.
5. Опрацюйте опорний конспект.
Немає коментарів:
Дописати коментар