Тема. Богдан-Ігор АНТОНИЧ. Творчий шлях аполітичного митця. «Зелена євангелія» – нерозривна єдність природи і людини, ідея життєствердження. Поєднання язичницьких мотивів із християнськими («Різдво», «Коляда»).
1. Слово вчителя.
- Так історично склалося, що частина людей, які відчували себе українцями, мислили й говорили українською мовою, опинилися за межами своєї держави. Йдеться про західноукраїнські землі, що були й австро-угорськими, й польськими й іншими через переділ територій "сильними світу цього". Але, як не дивно, вони зберегли своє українство, ще й збагатили літературу та мистецтво завдяки відкритості зарубіжним традиціям і новітнім модерновим процесам. Саме тому можна відзначити, що автономність сприяла високому розвиткові літератури в Західній Україні до 1939 року.
Західноукраїнська література першої третини ХХст. представлена багатьма яскравими талантами в усіх літературних жанрах. Серед поетів це Б.-І.Антонич, С.Городинський, Ю.Липа та ін.
2. Перегляньте відео.
4. Складіть "паспортну анкету" Б.-І.Антонича (роки, місце народження, батьки, освіта, фактори формування як поета та громадянина, назви збірок, жанри, у яких писав, захоплення, громадська робота тощо).
5. Прочитайте поезії "Зелена Євангелія", "Різдво", "Коляда" у підручнику - с. 46, 48, 49. Запишіть тему, ідею віршів. (6б)
6. Складіть "хмарину тегів" до теми "Поезія "Зелена Євангелія"(або "Різдво" і "Коляда") Б.-І.Антонича". (Скористайтеся прикладом на с. 47) (6б)
Немає коментарів:
Дописати коментар