Тема. Біблійні мотиви в поезіях Т.Шевченка періоду після заслання. Молитва як жанр у творчості поета. "Ісаїя. Глава 35".
1. Пригадаємо.
2. Слово вчителя.
- В останній період творчості поета переспіви й травестії біблійних сюжетів посідають значне місце. Йому імпонували ідеали раннього християнства, яке виникло як релігія рабів і виражало їхні інтереси й прагнення. Увагу автора полонили ті легенди, псалми, пророцтва, у яких ідеться про боротьбу правди з неправдою, добра зі злом, про неминуче покарання "нечестивців", настання щасливого життя земних мучеників.
Винагорода страдникам повинна прийти не після смерті в раю, а ще за життя, у результаті повалення царської влади й утвердження справедливого суспільного ладу.
3. Прочитайте статті "Переспіви псалмів у творчості Т.Шевченка" - с.207, "Світле пророцтво("Ісаія.Глава 35")" - с. 208. Дайте відповіді на запитання(ПИСЬМОВО): 1) Що таке псалми? Кому приписують їх авторство?
2) Яку назву має цикл переспівів псалмів?
3) Які акценти поставив автор у своїх переспівах?
4) У яких творах поет наслідував біблійних пророків?
5) Ким був пророк Ісаія? Проти чого він виступав? (5б)
4. Прочитайте вірш "Ісаія. Глава 35" у підручнику - с. 209-210.
5. Поділіть текст вірша (умовно) на частини, доберіть до них заголовки. Запишіть у зошити у вигляді складного плану. (6б)
ЦЕ ЦІКАВО!
1. Шевченко переспівав 10 псалмів, написав кілька подражаній, 143 твори, у яких згадано Бога, 25 разів у "Кобзарі" згадано Матір Божу.
2. 600 разів у "Кобзарі" вжито слово Бог, у тому числі Ісус Христос та Господь.
3. У 150 творах поет вживає вислови "молитися", "Бога благати".
4. У 27 творах наявні довгі поетичні молитви ( у деяких по кілька молитов).
Немає коментарів:
Дописати коментар